Cloudy...
Anti DDoS - Voxility
Anasayfa Yazılar Anti DDoS - Voxility

Voxility’nin dünya çapında 1.100 network ile bağlantısı bulunmaktadır. Bunların 800’den fazlası Avrupa’da, geri kalanı ABD’de bulunmaktadır. En önemli internet taşıyıcılarına örnek olarak: NTT, TeliaSonera, Sparkla (Telecom Italia), Comcast, Telefonica sayılabilir. Bunlar hemen hemen tüm noktalarda bulunan sağlayıcılardır.

Voxility’nin sahip olduğu network ağının en güncel halini https://www.voxility.com/shop/connectivity/internet/voxility-peerings adresinden görebilirsiniz. Arzu ederseniz herhangi bir IP’ye doğru olan erişim (latency) süresini kontrol etmek için https://www.voxility.com/shop/connectivity/internet adresinden Voxility Looking Glass Tool’u kullanılabilirsiniz.

Voxility DDoS koruma bulut hizmeti 930 Gbit/s filtreleme kapasitesine sahiptir. Bu kapasite 6 “cleaning center” üzerine konumlandırılmış olup, 3’ü Avrupa’da (Frankfurt, Londra, Bükreş) ve 3’ü de Amerika’da (LA, Washington ve Miami) olacak şekildedir. Müşteri network’leri bu 6 konuma “anycast” olarak anons edilir ve DDoS saldırısının kaynağına en yakın bu scrubbing(temizleme) merkezlerinde süzülür.

Voxility bu atakları tespit etmek için ağın her yerinde sensörlere sahiptir. Şüpheli bir trafik tespit edildiğinde, bu IP’ye doğru gelen trafik temizlenmesi için Security Cloud’a yönlendirilir. Bir atak çoğu zaman sadece bir kaç saniyede tespit edilir ve sonra trafik Voxility Filtering Cloud’a yönlendirilir. Abone ağına doğru sadece temiz trafik iletilir.

Voxility Layer 2, 3, 4 ve 7 katmanları kontrol etmektedir.

Voxility koruması aşağıdaki parametreler altında çalışmak üzere tasarlanmıştır:

• Çok büyük saldırılar (>500 Gbps) bloklamak (Reflection atakların herhangi bir türü: DNS Amplification, NTP Amplification, Quake Amplification, Chargen vs. gibi.)

• UDP ataklarının herhangi bir tipini bloklamak.

• 80, 443, 2078, 2083, 2087, 2095, 2096 portlarına gelebilecek olası saldırılara karşı trafik syn proxy geliştirmekteler.

• Layer 7 sadece http ve https için.