Cloudy...
Service and Usage Agreement
Homepage Service and Usage Agreement

Service and Usage Agreement

BU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR İÇİN GEÇERLİDİR, BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE NETDC ARASINDA HOSTİNG/SUNUCU KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE KULLANIM SÖZLEŞMESİNİ TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKİR! BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

 


Tarafları ve Konusu

Bu kullanım sözleşmesi netdc.net internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan NetDC Managed Servers ile NetDC Managed Servers'ten hizmet alacak olan tüzel ve gerçek kişiler (Müşteri veya hesap sahibi olarak anılacaktır) arasında netdc.net sitesi üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımı ve satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. İş bu sözleşme, müşterinin hizmet alması ile imzalanmış kabul edilir ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. Tüm müşteriler 7 gün 24 saat açık olan internet sitemizden tüm sözleşmeleri okuyabilir.
Hesap Açılışı

Bize yapılan ödemenizden sonra gerekli kontroller yapılarak herhangi bir sahtekarlık tespit edilmediği taktirde hesabınız aktif edilecektir. Bize çalışır bir e-posta adresi sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım sözleşmesine aykırı bir durumda veya size ulaşmamız gerektiğinde hesap açılışında sizinle olan iletişimimizi bu e-posta vasıtası ile yapacağız. Her zaman güncel ve açık olacak bir e-posta hesabı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Değiştirilemez bilgilerin güncellenmesi için gerekli değişikliklerin yapılması adına müşteri temsilcimiz ile irtibat kurmanız gerekir. 3D Secure ile yapılmamış kredi kartı ödemeleri için müşteri temsilcileri kullanılan kredi kartına bağlı devlet tarafından kimlik tespitini sağlamak adına kimlik bilgisi talep edebilir, bu durumda kimlik taratılarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirmezseniz siparişinizin hileli olduğu düşünülebilir ve iptal edilebilir.
İçerik İzni

netdc.net tarafından sağlanan tüm hesaplar sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Servislerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayınlayacakları tüm içeriğin yasalara uygun ve zararsız olduğunu bu anlaşma ile kabul etmiş sayılır. Ayrıca müşteriler yayınlayacakları tüm içerikten kendileri sorumlu olup netdc.net müşterilerin yayınladığı içerikten sorumlu tutulamaz. Hizmetimizi kullanırken herhangi bir telif hakkı veya marka ihlali yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sadece video, müzik, kitap, fotoğraf veya herhangi bir başka telif eserin izinsiz kopyalanması ile sınırlı değildir. Herhangi bir ticari marka sahibinin ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması halinde, gelecek bir şikayette, içeriğin 24 saat içerisinde siteden kaldırılması talep edilecektir. İçeriğin kaldırılmaması halinde kullanıcı hesabına erişim kısıtlanacaktır.
Hosting Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar

Satın alınan hizmetlerin yedek alanı olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Aynı hesabın cPanel den alınan yedeklenmesi hariç.) Yine hesabın dosya deposu olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Hesaptan yayınlanan video ve dosyalar gibi) Tüm hosting sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;
IRC Scriptler/Botlar
Proxy Scriptler/Anonymizerlar
Fotoğraf Hosting Scriptleri (Örnek: Photobucket yada Tinypic gibi)
Hosting hizmetlerinde kesinlikle arşiv kullanımı , indirme arşivleri , dosya linkleme gibi işlemler yapılamaz. Tespitinde hizmet kalıcı olarak silinecektir.
IP Scannerlar
Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamlar)
File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare, rapidleech)
Ticari Audio Streaming
Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
MUD'lar/RPG'ler/PBBG'ler
Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları
Hileli Siteler(listelenen siteleri ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
90 saniyeden uzun PHP işlemi çalıştırılması kaynak kullanımını dengelemek amacıyla engellenmiştir.
Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından NetDC sorumlu tutulamaz. Müşteri yedekleme ile hükümlüdür..
NetDC,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.
Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.
Verilen paket içerikleri mevcut kontrol paneli sağlayıcılarına göre garanti edilmektedir. ( Cpanel , Maestropanel , Directadmin ) Kullanılan lisans sistemindeki değişiklikler durumunda sizler için en uygun kontrol paneline geçiş yapabilir veya lisans sağlayıcılarının şartlarına göre fiyatlarınmayı değiştirme hakkına netdc.net sahiptir. İlgili paketlerin yıllık alınması durumunda dahii , değişen lisans sistemine göre fark ödemesi talep edilebilir.

NetDC Alan Adı Tescil Eden Kullanılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar

Alan adları anlık olarak tescil edilir ve isim değiştirilemmez.
Alan adı tescillerinde kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.
Alan adı siparişlerinde sorgulanan alan adı anlık olarak sorgulandığından ötürü , sipariş sonunda .
Alan adı önerileri her zaman geçerli olmayabilir. Kullanılabilirlik sepete ekleme noktasında gerçek zamanlı olarak kontrol edilir.
NetDC , uygun görülmesi durumusunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.
Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

NetDC Oyun Sunucuları Alan Kullanıcılar için Kullanım Şartları Koşulları ve Kısıtlamalar

Sunucu dışında herhangi bir sorun yaşanmadığı durumda herhangi bir şikayet kabul edilemez ve iade talep edilemez
Sunucular teslim edilirken %100 çalışır şekilde teslim edilmektedir. Müşteri tarafından yapılan ayarlar sonucu bozulmada sorumlu NetDC tutulamaz.
Oyun Sunucuları teslim edildikten sonra oyun içi destek verilmemektedir.
Hosting Paketleri dışındaki hıçbir satış işlemlerınde geri iade yapılmamaktadır.
Teslimat yapıldıktan sonra müşterinin bilgilerini çalınması müşterinin kabahatidir. NetDC suçlanamaz.
netdc.net.tr sitesine üye olduktan sonra hesabın silinmesi mümkün değildir. Sadece mevcut hesabınız kapatılabilir.
Sitemizde aynı müşteri tarafından destek için birden fazla destek bildirimi açılması durumunda , bir destek bildirimi kalana kadar diğer ticketlere bakılmaz ve tüm ticketleri yanıtlanmadan kapatılır.
Oyun Sunucularında oyun içi destek isteyen müşterilerimiz destek paketlerimizden almalıdır.
Destek paketleri alan müşterilerimizin işlemleri uzun sürebilir. Bu süre işlem sırasına göre değişkenlik gösterebilir.
Destek paketlerindeki istekler işlemdeyken işlemin uzun sürmesi nedeniyle bilişim yetkililerine ses yükseltme hakaret vb durumlar olursa.O müşterinin hizmeti sonlandırılır.
NetDC Yetkililerine herhangi bir hakaret tehtit ve küfürlü konuşma durumlarında müşterilerin bilişim ile ilişkileri kesilir ve tüm aktif hizmetleri sorgusuz bir şekilde kapatılır . Ayrıca müşteri hakkında yasal işlem başlatılır. 
Sunucu teslimatları ortalama 10 ila 15 dakika arasında sağlanmaktadır lakin bu sıra bekleyen sipariş yoğunluğuna göre değişmektedir.
Oyun sunucularında verilen ücretsiz domainler NetDC ait olup , domain tescil ücreti ödenmeyene kadar domain NetDCe aittir. Müşteri sadece NetDCten hizmet aldığı sürece bu hizmeti ücretsiz bir şekilde kullanabilir. Hizmet iptali sonrası gerekirse domain farklı bir müşteri kullanımına açılabilir. 
Oyun fileslerimiz sorunsuzdur. Bu fileslerde ileride olacak sorunlarında çıkabileceği imkanını müşteri göz ardı etmemelidir. Çıkacak sorunlardan buglardan NetDC sorumlu tutulamaz. 
Oyun sunucusularında trafik limitsiz olup , sunucu üzerinden herhangi bir download bölümü açılamaz. Trafiğin sadece mevcut oyunculara sorun çıkarmaması için limitlendirilmediğini bildirmek ister , tespiti halinde sunucunun kalıcı bir şekilde silineceğini unutmayınız. 
Oyun sunucularında ödeme tarihi geçtikten hemen sonra sunucu kalıcı olarak silinebilir , dondurulabilir . İşlem sonrası oluşacak hasar , kayıplardan NetDC sorumlu tutulamaz. Müşteri ödeme tarihini geçirmemelidir. 
NetDC , uygun görülmesi durumusunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar. 
Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

Sunucu/Sanal Sunucu Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar

Tüm sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;
IP Scannerlar
Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
Camfrog Uygulamaları
UP/DOWN ( Limit Uygulanır )
1CPU (2000GHZ)
VDS-VPS Hizmetlerinde Geri İade Yoktur .. 
Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları
Hileli Siteler(listelenen siteleri ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
Sitenizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa info@netDC.net adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.
Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından NetDC sorumlu tutulamaz. Müşteri yedekleme ile hükümlüdür..
NetDC,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.
Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

Sıfır Tolerans Gösterilen Kurallar

Toplu halde atılan spam ve benzeri istenmeyen e-posta gönderimine sıfır tolerans gösteriyoruz. Satın alınan mail listeleri ve bunlara mail gönderimi spam mail olarak kabul edilir. Spam gönderen müşteri hesabı uyarılmadan direk iptal edilecektir. netdc.net'e ait olmayan bir sunucudan spam mail gönderip, reklamı yapılan siteyi sunucularımızda barındıramazsınız. Herhangi bir hesabın IP adresi spam kara listelerine hesap sahibi yüzünden girmesi durumunda hesap derhal askıya alınacak veya kapatılacaktır. Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayınlamak kesinlikle yasaktır, çocuk pornosu veya buna benzer algılanan içerikler gibi.. Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda haber verilmeksizin derhal hesap iptal edilecek ve silinecektir. Hesap sahibi 3. Kişilerin bilgilerine erişmeye yönelik kurmuş veya yüklemiş olduğu yazılımları, sunucularımız otomatik tespit eder ve hesabı otomatik askıya alır. Bu tür durumların otomatik olarak tespit edilmemesi durumunda sistem yöneticilerinin hesap sahibinin yaptığı işlemleri loglardan çıkartarak hesabın direk askıya alınmasını sağlar. Bu problemin hesap sahibi tarafından bilinçli olarak yapılmasının tespiti ile hesaplar iptal edilir. Bir hesaba gelebilecek DDoS ataklar, mail bomer, flood, ip spoffing vb. türünde saldırılar karşısında sunucu üzerindeki diğer kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hesap geçici suretle derhal askıya alınır. Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir. Sunucunun genelini etkileyebilecek ani kaynak tüketimleri ve bunların sık yaşanması durumunda, bu durumun diğer hesapları etkilememesi için hesap derhal askıya alınır. İzinsiz IP kullanımı , kullanım tespitinde hizmet askıya alınır, açılmaz ve bir daha hizmet verilmez. Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir. Ayrıca müşteri hesaplarına , ilgili müşterinin farklı bir şahıs ile şifresini paylaşması durumunda ve ortaya çıkacak problemlerde sorumluluk tamamen ilgili müşteriye aittir. Bu durumun tespiti halinde NetDC internet hizmetleri yasal yoldan işlem başlatma yetkisini saklı tutar. Firmamıza kayıt alan her bir birey bu sözleşmeleri okumuş ve kabul etmiş olarak sayılır. 
Takipci sitelerinin ve film sitelerinin hosting veya reseller hesaplarında barındırılması kesinlikle yasaktır. Kaynak tüketimi tespiti halinde hizmet kalıcı olarak askıya alınır ve geri iade sağlanmaz.
Ödeme Bilgileri

Tüm ödemeler peşin olarak yapılmaktadır. Yani hizmeti kullandıktan sonra ödeme yapılmaz, hizmeti kullanmadan önce ödeme alınmaktadır. Siparişin tamamlanıp hesabın aktif edildiği tarih yinelenen faturaların son ödeme tarihi olarak tanımlanacaktır. Tüm hizmetlerimizde Fatura son ödemesi 1 günü geçirilirse, otomasyon sistemi sunucuları silmektedir. Silinmesi durumunda veri kaybınız konusunda sorumluluk kabul etmemekteyiz. Eğer bu maddeye maruz kalmak istemiyorsanız , önceden haber verip fatura konusunda yetkililerimizin düzenleme yapmasını isteyiniz. Son ödeme tarihinden 5 gün sonrasında veriler tamamen silinecektir.
Yedekleme ve Veri Kaybı

Web hosting hesaplarının yedeklenmesi haftalık olarak yapılmaktadır. Tekrar, tekrar yapılan yedeklemeler daha önceki yedeklerin üzerine yazılır, yedekleri sadece bir hafta tutabiliriz. Yedekleme otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak yapılmakta, nezaketen sunulan bir hizmet olarak size verilmektedir. netdc.net hesabınızla ilgili verilerinizden hayal edilebilecek hiçbir nedenle sorumlu değildir. Müşteriler yedeklerini kendileri saklama ve muhafaza etmekle sorumludur.
Teknik Destek

Standart destek politikamıza telefon ile destek dahil değildir. Telefon desteği almak isteyen müşterilerimiz bu hizmete ilişkin eklentiyi satın almak durumundalardır. Destek işlemleri sitemizde bulunan destek bildirimi yazılımı üzerinden yürütülmektedir. Bunun haricindeki kanallardan (E-posta, halka açık siteler, anlık mesajlaşma sistemleri vb.) tarafımıza iletilen destek mesajlarından firmamız sorumlu tutulamaz. Bir hesap ile alakalı destek istemini sadece o hesabın alımını gerçekleştirmiş olan kişi yapabilir. 3. Şahıslar vasıtası ile destek talebi iletilemez veya açılamaz. Açılan talepler dikkate alınmaz. Destek masasına hesap sahibi tarafından gönderilen her işlem sorgusuz yapılmaktadır. Bundan ötürü herhangi bir yol ile sistem giriş bilgilerini 3. Şahısların eline geçen kullanıcıların göreceği zarardan firmamız sorumlu tutulamaz. Teknik desteğin kapsamı verilen alt yapı hizmeti ile sınırlıdır. Bu alt yapı hizmetinin kapsamı, kullanılan sunucunun donanımı, üzerinde çalışan işletim sistemi ve kontrol paneli yazılımı, buna bağlı ana servisler (Web sunucu, Mail sunucu, FTP Sunucu vb.) ve sunucunun ağ erişimidir. Firmamızdan satın alınan hizmetin üzerine kurulacak olan yazılım, script gibi sistemlerin teknik desteği hizmet kapsamımız dışındadır.
Uptime Garantisi

Hizmetlerimizin sürekliliği için garanti edilen Uptime (açık kalma) süresi %96.8 olarak belirlenmiştir. Bu garanti mücbir sebeplerden, internet erişimini sağlayan ana firmalardan, sunucu arızalarından veya müşteri hatalarından kaynaklı arızalardan ve planlı bakım çalışmaları dışında kalan süre boyunca ki oranı belirtir. Taahhüt edilen bu oranın altına inilmesi durumunda o ay için ücret iadesi talebinde bulunabilirsiniz.
Fiyat Değişimi

Müşterilerin ödemelerini yaptıkları periyot içerisinde süresi dolmadan bir fiyat değişimi yapılmayacaktır. netdc.net listelenen fiyatları değiştirme ve hizmetler de verilen kaynak miktarlarını arttırma, azaltma hakkını saklı tutmaktadır. Buna göre örneklendirecek olursak yıllık ödeme yapmış kullanıcıdan 6 ay içinde yapılan bir fiyat değişikliği olursa süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmez. Ancak süresi dolduğunda yeni ödeme yaparken yeni tarifeden ödemek durumundadır. Bu kural düşen ödemeler içinde geçerlidir. Fiyatlarda oluşan düşüş nedeni ile müşteri geri iade talep edemez.
Veri Merkezi Taraflı Bildirimler

Verimerkezi taraflı yaşanabilecek enerji veya network sorunlarında firmamız herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Bu tür enerji kesintileri her verimerkezinde yaşabilmektedir. Bizler işlemin hızlı tamamlanması için sadece verimerkezi ile iletişim halinde kalabiliriz. Bu sorunun yaşanması durumunda firmamız herhangi bir şekilde , iade yapmaz ve sorumluluk kabul etmez. 


Değişiklikler

netdc.net sözleşme maddelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler aktif hesap sahibi müşterilerin sitemiz üzerindeki müşteri paneline duyuru olarak girilir. Bunun dışında mail veya başka bir iletişim kanalından yapılan değişiklikler bildirilmemektedir. 

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Diyarbakır Mahkemeleri yetkilidir.